Hakkımızda

Bilim Rehber Kaynağı

Bilim Kaynak Nedir?

Bilim Kaynak, insanlara bilimsel araştırma yapmalarında yardımcı olmak, bilmedikleri alanlarda insanların yeni bilgiler öğrenmesine rehberlik etmek için kurulan bir oluşumdur. Bir bilim dalını merak mı ettiniz? Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Amacımız sizlere nereden başlayacağınız konusunda elimizden geldikçe yardım olmak. Bu doğrultuda size taksonomik ve sistematik bir şekilde kaynak önerisinde bulunmaktır. Sitemizde Kitaplar, Web Siteleri ve Sosyal Medya hesapları olarak 3 farklı ana başlıkta kaynak önerisi bulabilirsiniz. Bu önerileri okuyup kendinizi bilmediğiniz alanlarda geliştirmekle beraber çalıştığınız alanda kendinizi daha iyi bir hale getirebilirsiniz!

Amacımız Nedir?

Bilim Kaynak olarak ilk vazifemiz bilimi insanlar arasında yaymak, insanlara bilginin ulaşımını kolaylaştırmak ve insanlığa hizmet etmektir. Bu siteden tanıştığınız her bir kitap, öğrendiğiniz her yeni bilgi bizim için paha biçilemez bir ödüldür. Bu yılda kısa süreli hedefimiz bilgi birikimiyle gelişen bilim severlerin içerik ürettiği yine diğer bilim severlerin bu bilgilerden yaralandığı interaktif bir platform oluşturmaktır. uzun vadede ise gerçekten bilime hizmet eden binlerce insana ulaşan yardımcı olan bir aileye dönüşmektir. Sizinle bu yola çıkmaktan şimdiden onur duymakla beraber bu oluşumun gideceği yol karşısında merak ve heyecanla beklemekteyiz.

Üyelik ve Yazarlık Sitemi Nasıl İşlemektedir?

Üyelik: Bilim Kaynak‘a üye olarak duvarınızda paylaşımlar yapabilir. Gruplar kurup ortak gaye ve zevkleri taşıyan insanlarla sohbet etme içerik paylaşma fırsatı yakalayabilirsiniz. Diğer bilim severleri arkadaş ekleyebilir onlarla mesajlaşabilirsiniz. Bu platformu pasif olarak değilde aktif olarak, bilgi alıp vererek, kullanmak için çok güzel bir fırsattır.

Üyelik için detaylı bilgi için SSS sayfasına göz atabilirsiniz.

Yazarlık: Bilim Kaynak‘ta yazar olarak binlerce insana yazmış olduğunuz içerikleri ulaştırabilirsiniz. Bildiğiniz veya araştırdığınız konuları Yazım Kuralları ve SEO yazımızdaki kurallara uygun bir şekilde yazarak sitemizde kendinize ait kalıcı eserlere bırakabilirsiniz. Kendinizi ifade etme yeteneğinizi geliştirmekle beraber akademik bir araştırma yapma ve bildiklerinizi bilimsel bir yazıya dönüştürme deneyimi kazanabilirsiniz.

Yazarlıkla ilgili daha detaylı bilgiyi Yazarlık sayfamızdan edinebilirsiniz.

Not: Şimdilik yazarlara herhangi bir ücret ödemesi yapılmamaktadır.

Sosyal medyada Bilim Kaynak: